Ma már a nagy virágú mellett igen kedvelt a mini árvácska, sőt az elmúlt évek egyik kedvelt fajtája a barna, illetve a sötét színű árvácskák, amelyek lenyűgöző színfoltot és látványt nyújtanak a kertben.

Ma már olyan széles az árvácskák fajta és hibrid választéka a kertészetben, hogy nem is tudunk választani, ezért jó, ha látás alapján választunk véletlenszerűen.

A mini árvácska, vagy más néven szarvacska árvácska, ámpolna növényként mutat a legszebben, akasztós virágtartóba ültetve.

Az árvácskát akár magról is nevelhetjük, de mivel kétnyári növényről van szó, az első évben csak a levélzet fog kihajtani, majd a második évben fog virágot hozni a növény. A kora júniusi vetés, már a következő év elején virágot hoz, enyhe tél esetén pedig tavaszig tart a virágzás.

A csírázáshoz fontos hogy egy árnyékos 16-20 fokos helyiséget válasszunk, a magokat alaposan fedjük be virágfölddel, napos helyeken pedig még pluszban takarjuk be a földet egy kartonpapírral. A magoncok kibújása után távolítsuk el a kartont, majd négy hét múlva pikírozzunk.

Az árvácska márciustól júniusig, vagy szeptembertől novemberig virágzik, vetéstől és fajtától függően.

Az árvácska kedveli a napos vagy félárnyékos helyeket, és a jó vízáteresztő képességű talajt.

A palántákat ültethetjük tavasszal, vagy ősszel is, csoportosan mutatnak a legszebben. Mivel jól bírja a tűző napot, sziklakertbe is ültethetjük, de nagyon jól mutat szegélyágyásokba, balkonládába, virágtartókba, vagy függő virágtartóba.


Az idei Föld Napját egy különleges ajánlattal ünnepeljük: bemutatjuk nektek a Föld Napja Viráglabdamixet, ami egy limitált szériás különlegesség! Mindössze 50 doboz áll rendelkezésre, hogy megoszthassuk veletek ezt az izgalmas lehetőséget.

Ez a viráglabdamix a természet szerelmeseinek és a kertészkedés rajongóinak készült, akik arra vágynak, hogy egy kis színt és életet csempésszenek környezetükbe, miközben támogatják a helyi ökoszisztémát.

A Föld napja viráglabda most akciós áron kapható, a készlet erejéig! Kattints ide!