Várd meg, míg a magok kikelnek. Ekkor még utólag pótolhatod a hiányt. Az ágyás két végére üss le egy-egy erős karót és rögzítsd ki. Az ágyásba is üss le annyit, hogy a karók közti távolság 1,5 - 2 m legyen. A karók tetejére vagy léceket erősítesz, vagy egy erős drótot. Ha elkészültél jöhet a madzag. A madzag egyik végét lazán rákötöd az ubi tövére, a másik végét pedig a tartólécre, drótra.

Ha mindkét sorral elkészültél, akkor már csak annyi dolgod marad, hogy 3-4 naponként segítesz az ubinak a madzagra csavarodásban. Ha elérték a drótot, akkor már arra futhatnak, amerre nekik tetszik. Csak arra vigyázz, hogy az állvány legalább 120-130 cm magas legyen. Ez a minimális magasság. Négyzetméterenként a 15-20 kiló hozam garantált! Természetesen erre a célra egy csövekből, vagy idomvasakból összehegesztett állvány is tökéletesen megfelel, ráadásul nem is korhad el. Az utóbbi néhány évben már gyártanak olyan nagylyukú (kb.15 X. 15-ös lyukméret) műanyaghálókat, amik az ubi futtatására kiválóak, ráadásul olcsók. 1 m kb. 40 forint!

Találkozz velünk a @GardenExpo 2024 kerti életmód kiállításon március 22-24. között! Csatlakozz a hivatalos eseményhez, és értesülj első kézből a legújabb kerti trendekről és izgalmas újdonságokról! Kattints ide!